Archiwum kategorii: Media

Jak się okazuje, GIS może być przydatny w życiu codziennym. Nasze Koło postanowiło stworzyć aplikację związaną z nowym programem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, mowa o programie Rodzina 500 plus. Jest to wsparcie od państwa polskiego w wysokości 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków.

Nasza aplikacja pozwala na znalezienie najbliższego miejsca do złożenia wniosku na terenie Lublina oraz pobranie wniosku. Zachęcamy do skorzystania.
Uwaga: Pobranie wniosku jest możliwe po przejściu do pełnej wersji aplikacji.

WYŚWIETL PEŁNĄ WERSJĘ APLIKACJI

Cieszymy się, że studia I stopnia na kierunku Geoinformatyka prowadzone przez Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS zostały wyróżnione przez Certyfikat i Znak Jakości „Studia z przyszłością”. Jesteśmy dumni!

Poniżej znajduje się link do pełnej relacji z wydarzenia:
Chemia techniczna i Geoinformatyka z Certyfikatem „Studia z Przyszłością”

W dniach 1-3 czerwca odbyła się 4. edycja konferencji „GIS W NAUCE”, tym razem została zorganizowana przez Zakład Geoinformacji Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych oraz Pracownię Biologicznych Informacji Przestrzennych Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Celem konferencji była wzajemna wymiana informacji oraz własnych doświadczeń związanych z zastosowaniem narzędzie GIS w bardzo wielu dziedzinach. Tematyka poświęcona była między innymi aspektom środowiskowym i antropopresji, zagadnieniom metodologicznym, problematyce kartograficznej i geodezyjnej oraz nowoczesnym rozwiązaniom badawczym. Pierwsze dwa dni konferencji przeznaczone były na sesje referatowe oraz posterowe. Trzeciego dnia uczestnicy mogli wziąć udział w specjalistycznych warsztatach prowadzonych przez firmy z branży.

Reprezentacja Naszego Koła była bardzo liczna. Na konferencje pojechała grupa  osób z trzema projektami, które zostały zaprezentowane podczas sesji posterowej.
Justyna Baran oraz Sylwester Czarnecki zaprezentowali projekt pt. „Zasięg oddziaływania przestrzennego UMCS”. Warto wspomnieć, że ten poster znalazł się w grupie wyróżnionych prac! Joanna Borowska oraz Damian Korzeniowski prezentowali projekt zatytułowany „Komunikacyjny Lublin – analiza systemów komunikacji publicznej na przykładzie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego oraz Roweru Miejskiego w Lublinie”. Aleksandra Dąbrowska i Liwia Szajner opowiadały o projekcie pt. „GIS w lokalizacji biogazowi – przykład z województwa lubelskiego”.

Swoją wiedzą i doświadczeniem podczas konferencji na arenie ogólnopolskiej wspierali nas opiekun Koła mgr Łukasz Chabudziński oraz dr Leszek Gawrysiak.

13 marca Drzwi UMCS otworzyły się po raz kolejny dla młodych ludzi, którzy być może w przyszłości zasilą studenckie szeregi. Głównym centrum była „Chatka Żaka”. Pomimo feralnej pogody i piątku 13-tego, frekwencja wśród młodych kandydatów dopisała również na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej. Uczniom przybliżona została oferta przygotowana przez nasz Wydział. W kolejnej części można było zapoznać się z działalnością Kół Naukowych, a później z pracownikami Wydziału.

Nasze Koło oraz sam kierunek Geoinformatyka zostało zaprezentowane przez Joannę Borowską. Podzieliliśmy się ze słuchaczami swoim dotychczasowymi osiągnięciami oraz planami na przyszłość. Nie zabrakło również informacji związanych z organizacją rożnych wydarzeń takich jak np. Dzień Ziemi czy GIS Day.

 

Prezentację wykonały: Monika Bajko,  Joanna Borowska /  Fot. Beata Chabudzińska