Archiwum kategorii: Projekty

Na początku roku nasi studenci rozpoczęli nowy projekt. Jego celem jest wymodelowanie budynku Wydziałów Politologii i Psychologii UMCS. Będzie znajdował się on w bezpośrednim sąsiedztwie Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej na ulicy Głębokiej. Obecnie trwają prace budowlane. Studenci wykorzystują technologie modelowania BIM aby jak najdokładniej oddać z czego stworzony będzie budynek. Gmach powstaje, a i my pokazujemy efekty dotychczasowej pracy.

Wydział MFI, czyli Matematyki, Fizyki i Informatyki doczekał się swojej interaktywnej aplikacji. Nasi członkowie stworzyli mapę wydziału, na podstawie której powstała aplikacja pozwalająca na wyszukiwanie sal po numerze bądź przeznaczeniu czy też wyszukiwanie pracowników UMCS pracujących w tym budynku.

Zapraszamy do korzystania z aplikacji w wersji zarówno na komputer, jak i smartfon.

WYŚWIETL PEŁNĄ WERSJĘ APLIKACJI

Jak się okazuje, GIS może być przydatny w życiu codziennym. Nasze Koło postanowiło stworzyć aplikację związaną z nowym programem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, mowa o programie Rodzina 500 plus. Jest to wsparcie od państwa polskiego w wysokości 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków.

Nasza aplikacja pozwala na znalezienie najbliższego miejsca do złożenia wniosku na terenie Lublina oraz pobranie wniosku. Zachęcamy do skorzystania.
Uwaga: Pobranie wniosku jest możliwe po przejściu do pełnej wersji aplikacji.

WYŚWIETL PEŁNĄ WERSJĘ APLIKACJI

Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej w Geoxa Mapserver to nasz kolejny sukces. Nasze Koło przygotowało interaktywną mapę budynku. Dzięki tej prostej aplikacji możemy wyszukać salę, po numerze, zobaczyć kto tam pracuje bądź sprawdzić plan zajęć. Aplikacja pozwala przemieszczać się nam również między piętrami.

Po włączeniu interesującej nas warstwy w legendzie możemy przemieszczać się między wybranymi przez nas salami.


WYŚWIETL PEŁNĄ WERSJĘ APLIKACJI

Z wielką przyjemnością pragniemy zaprezentować nasz najnowszy projekt Interaktywną Mapę Ogrodu Botanicznego UMCS. Celem projektu było utworzenie interaktywnej mapy ścieżki edukacyjnej funkcjonującej w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Projekt został umieszczony w wygodnej i przejrzystej aplikacji, pozwalającej na wyszukiwanie roślin tworzących ścieżkę oraz ich identyfikację.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania!