Miesięczne archiwum: Marzec 2015

Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej w Geoxa Mapserver to nasz kolejny sukces. Nasze Koło przygotowało interaktywną mapę budynku. Dzięki tej prostej aplikacji możemy wyszukać salę, po numerze, zobaczyć kto tam pracuje bądź sprawdzić plan zajęć. Aplikacja pozwala przemieszczać się nam również między piętrami.

Po włączeniu interesującej nas warstwy w legendzie możemy przemieszczać się między wybranymi przez nas salami.


WYŚWIETL PEŁNĄ WERSJĘ APLIKACJI

13 marca Drzwi UMCS otworzyły się po raz kolejny dla młodych ludzi, którzy być może w przyszłości zasilą studenckie szeregi. Głównym centrum była „Chatka Żaka”. Pomimo feralnej pogody i piątku 13-tego, frekwencja wśród młodych kandydatów dopisała również na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej. Uczniom przybliżona została oferta przygotowana przez nasz Wydział. W kolejnej części można było zapoznać się z działalnością Kół Naukowych, a później z pracownikami Wydziału.

Nasze Koło oraz sam kierunek Geoinformatyka zostało zaprezentowane przez Joannę Borowską. Podzieliliśmy się ze słuchaczami swoim dotychczasowymi osiągnięciami oraz planami na przyszłość. Nie zabrakło również informacji związanych z organizacją rożnych wydarzeń takich jak np. Dzień Ziemi czy GIS Day.

 

Prezentację wykonały: Monika Bajko,  Joanna Borowska /  Fot. Beata Chabudzińska

9 marca 2015r. odbyło się szkolenie poświęcone aplikacji ArcGIS Viewer for Flex prowadzone przez Pana Mateusza Zawadzkiego. Członkowie koła mogli poznać narzędzie służące do tworzenia aplikacji mapowych, które można udostępniać online, gdzie sama edycja odbywa się na tzw. desktopie.
Mamy nadzieję już niebawem wykorzystać nowe umiejętności!