Archiwum kategorii: Wszystkie

Maturzysto/ko!

Interesujesz się światem, który Cię otacza? Chciałbyś/abyś zapoznać się bliżej z geografią, informatyką, a może jesteś ciekawy jak to połączyć? Czekamy na Ciebie w piątek 06.03.2020 na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS przy al. Kraśnickiej 2cd oraz w budynku Rektoratu przy pl. Marii Curie-Skłodowskiej! Odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące naszego kierunku! Wpadnij do nas na dłużej niż na chwilę!

 

 

Uwaga, chwalimy się!
Jako jedna z dziewiętnastu organizacji studenckich z całego uniwersytetu uzyskaliśmy dofinansowanie w ramach grantu biura promocji na projekt – ‚ Systemy Informacji Geograficznej –„Krok we właściwym kierunku”. Edycja trzecia ‚
Już po raz trzeci umożliwi to nam propagowanie GISu wśród uczniów lubelskich szkół 💪

Wyniki konkursu grantowego Biura Promocji UMCS 2019/2020

 

W dniach 29-31 maja nasi studenci przebywali w Krakowie gdzie odbywały się III Akademickie Mistrzostwa Geoinformatyczne.
Pierwszego dnia Mistrzostw odbywały się warsztaty z obróbki chmur punktów w programie LIMON prowadzone przez firmę DEPHOS oraz z tworzenia aplikacji mapowych przy użyciu ArcGIS API for Java Script prowadzone przez firmę ESRI.
Drugi dzień odbywał się pod znakiem wykładów, prezentacji oraz zawodów próbnych w których uczestnicy mieli okazję zapoznać się z przykładowymi zadaniami, zawiązać nowe znajomości pomiędzy uczelniami oraz zapoznać się z ofertą Krakowskiego Parku Technologicznego.
Trzeci dzień był pełen wrażeń, od samego rana gdyż eliminacje zaczynały się o godzinie 7.45. Po trzech godzinach pełnego skupienia i rozwiązywania przygotowanych zadań do finału przeszły dwie drużyny z naszej Uczelni.

8 kwietnia bieżącego roku nasi studenci przeprowadzili warsztaty z zakresu przeprowadzania prostych analiz GIS oraz obróbki warstw rastrowych w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska im. J.Zamojskiego w Zwierzyńcu. Uczniowie wykazali się świetnym zrozumieniem tematyki oraz umiejętnościami bardzo szybko i sprawnie radząc sobie z postawionymi przed nimi zadaniami. Celem warsztatów były między innymi propagowanie GIS-u jako narzędzia przydatnego w tworzeniu analiz powiązanych tematycznie z działalnością szkoły oraz zachęcanie uczniów liceów i techników do aplikowania na kierunek Geoinformatyka na UMCS.

Warsztaty prowadzili: Aleksandra Ogonowska, Filip Berezowski, Karol Czerwonka, Marcin Bajczyk, Dominik Urbański oraz Szymon Tkaczyk.

Po wielu zmianach dotyczących m.in. serwera w końcu wracamy i możemy zaprezentować Wam stronę podsumowującą nasze wydarzenie czyli…

GIS DAY UMCS 2017!

gd1
« 1 z 7 »

Już 15 listopada Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej stanie się miejscem spotkania pasjonatów GIS podczas światowego dnia systemów informacji przestrzennej GIS Day 2017 UMCS (To już 9 edycja!). Wydarzenie jest organizowane przez SKNG GeoIT oraz Pracownię Geoinformacji Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS. 

Uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w dwóch sesjach referatowych poruszających takie tematy jak:

 • Zastosowanie 3D GIS w praktyce
 • Skaning laserowy
 • Drony – nie tylko do zabawy
 • Mapy GIS i modelowanie 3D w rekonstrukcji historycznej przestrzeni miast
 • Wykorzystanie GIS w siłach zbrojnych
 • Numeracja adresowa kluczowym elementem infrastruktury danych przestrzennych w Polsce
 • GIS w analizach rowerowych
 • Narzędzia GIS w planowaniu przestrzennym
 • Zastosowania GIS w leśnictwie
 • Open data I open source w kartografii
 • Interaktywna Mapa Polskiej Sieci Kolejowej

 
Wśród prelegentów będą zarówno pracownicy naukowi jak i przedstawiciele firm z branży, korzystający z narzędzi GIS w swojej codziennej pracy. Środowisko akademickie będą reprezentowali: dr Grzegorz Gajek oraz dr Waldemar Kociuba prezentujący nam możliwości oraz zastosowanie skaningu laserowego, dr Marcin Siłuch a także dr Piotr Demczuk i dr Piotr Bartmiński pokażą nam, że drony to nie tylko zabawka ale i narzędzie do pozyskania bardzo cennych informacji natomiast dr Jakub Kuna opowie nam o przydatności map GIS i modelowaniu 3D w rekonstrukcjach historycznej przestrzeni miast.
Podczas sesji referatowych swoje prezentacje przedstawią nam także przedstawiciele firm GIS-Expert, Geo-Systems, GIAP, Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej oraz GIS Support. Podejmowana przez firmy tematyka dotyczyła praktycznych zastosowań GIS.

Warsztaty i gry terenowe będą możliwością poznania GIS od wielu stron. Podczas warsztatów „Od mapy 2D do wizualizacji 3D” oraz „Sam stwórz swoją mapę” uczestnicy będą mieli okazję pracować z oprogramowaniem GIS i przy użyciu dostępnych narzędzi stworzyć swoje własne mapy. Będziemy mogli również stworzyć mapę swojej własnej wycieczki dzięki warsztatowi „Mapa wycieczki”. Gry terenowe „Geocaching” oraz „Podchody pod GIS”  stanowią świetną okazję do wykorzystania wiedzy teoretycznej w praktyce, podczas wykonywania zadań w terenie takich jak odnajdywanie oznaczonych punktów.

GIS_Day_Template_Banner_VOSTATECZNEclip

Nasi sponsorzy:

 

GIS EXPERT Let Me Out GIS-SYSTEM 2_esri_polska

 

Patron medialny:

RADIO CENTRUM RADIO Lublin RADIO Lublin