Projekty

 

ZREALIZOWANE

„GIS w lokalizacji biogazowni – przykład z województwa lubelskiego” to kolejny studencki projekt realizowany w ramach działalności Naszego Koła. Celem analizy było wyznaczenie nowych lokalizacji dla biogazowni za pomocą narzędzi GIS na obszarze województwa lubelskiego. Składowe analizy to obszary zurbanizowane, rolnicze oraz punkty przemysłowe, które oferują dodatkowe substraty do biogazowni. Prace realizowane były w dwóch etapach. Pierwszy etap obejmował korelacje podstawowych zmiennych, które zawsze muszą być spełnione. Po zestawieniu tych najważniejszych elementów czyli dróg, zabudowy oraz dostępności do sieci elektroenergetycznej województwa lubelskiego, za pomocą narzędzi geoprocessingu udało się stworzyć mapę podstawową. Kolejno dodano przyrodniczy wskaźnik bazowy, który jest sumą kilku składowych. Część z terenów objętych formami ochrony wykluczone są z budowania w ich obrębie samej biogazowni, co jednak nie znaczy ze można je usunąć z całej analizy. Na takich obszarach można prowadzić działalność rolniczą a plony wykorzystywać jako substraty do biogazowni. W drugim etapie analizy stworzono modele obejmujące dodatkowe substraty rolnicze, dostępność transportową oraz substraty rolno-spożywcze.

biogazownia

 

 

Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej w Geoxa Mapserver to nasz kolejny sukces. Nasze Koło przygotowało interesującą mapę budynku. Dzięki tej prostej aplikacji możemy wyszukać salę, po numerze, zobaczyć kto tam pracuje bądź sprawdzić plan zajęć. Aplikacja pozwala przemieszczać się nam również między piętrami.

Po włączeniu interesującej nas warstwy w legendzie możemy przemieszczać się między wybranymi przez nas salami.


WYŚWIETL PEŁNĄ WERSJĘ APLIKACJI

 

 UMCSMapping  Celem projektu jest stworzenie interaktywnej mapy budynków UMCS. Aplikacja ta umożliwiać będzie wyszukiwanie jednostek organizacyjnych, obiektów, budynków, sal dydaktycznych należących do uczelni oraz ich identyfikację.


WYŚWIETL PEŁNĄ WERSJĘ APLIKACJI

Ogród Botaniczny UMCS  Celem projektu było utworzenie interaktywnej mapy ścieżki edukacyjnej funkcjonującej w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Projekt został umieszczony w wygodnej i przejrzystej aplikacji, pozwalającej na wyszukiwanie roślin tworzących ścieżkę oraz ich identyfikację


WYŚWIETL PEŁNĄ WERSJĘ APLIKACJI

 


Planowane: